titulná fotografia

Blog: Svadobná zábava

Po náročnom svadobnom dni je čas na dobré jedlo, pitie, zábavu a tanec. Tu má fotograf možnosť zachytiť hostí a mladomanželov v uvoľnenejšej nálade.

Spoločné fotografie

Pred vstupom do sály býva chvíľka času na spoločnú fotografiu všetkých zúčastnených na svadbe. Na tú je vhodné vybrať správne miesto, v tieni, tak aby sa mal možnosť fotograf postaviť na niečo vyvýšené. S organizáciou môže pomôcť starejší.

Pre malé skupinky je vhodné vytvoriť jednoduchú foto-stenu, môže to byť napríklad konštrukcia so zaujímavým závesom a dekoráciami. Platí základné pravidlo, že pozadie má byť menej výrazné ako hostia. Tu sa môžu počas zábavy fotiť skupinky, zabezpečíte vkusné pozadie a fotografie budú mať jednotnejší vzhľad, čo vždy pôsobí vkusne. Starejší by mal zabezpečiť, aby sa na nikoho nezabudlo a ja usmerním hostí, aby na fotkách vyzerali čo najlepšie.

Pred večerou

Príchod do sály, rozbíjanie tanierov či prenesenie nevesty cez prah neodmysliteľne patria na začiatok každej svadobnej zábavy. Vznikajú fotografie reportážneho charakteru. Keď sa hostia usadia nasleduje prípitok. Z jedla sa fotografuje iba spoločná polievka, ale potom príde pre všetkých čas, aby sa mohli nerušene najesť bez toho, aby ich pri tom niekto fotil.

Prvý tanec

Svadobný tanec štartuje celovečernú zábavu. Dobré je, ak má Váš hudobník dostatok svetiel, ktoré vytvoria príjemnú atmosféru v sále.

Zábava a program

Aj tu platí, že dostatok svetiel od hudobníka, prípadne dymostroj či bublinkovač, dokážu vytvoriť neopakovateľnú atmosféru v sále, čo veľmi pomôže aj výsledným fotografiám. Ako fotograf sa snažím zachytiť šťastie a dobrú náladu, ktorú vyžarujú všetci prítomní. Fotím fotografie rôznych štýlov, či už s použitím bleskov, prirodzeného svetla alebo reflektorov hudobníkov. Platí, že stále sa niečo deje a je možné vytvoriť veľmi zaujímavú zmes fotografií, ktoré budú zábavu prezentovať.

Záver

Fotografie svadobného večera a zábavy nie sú nutnosťou, ale určite potešia hostí, ktorí sa na nich nájdu. Sú menej strojené a odviazanejšie ako portréty či dokumentácia obradu a tak príjemným spôsobom doplnia výsledný súbor Vašich svadobných fotografií.

Chcete sa dozvedieť viac?


Úvodný článok

Svadobné prípravy

Svadobné portréty

Svadobný obrad

Svadobná zábava

Zákaz kopírovať, upravovať či inak používať obrazový materiál, ktorý sa nachádza na tomto webe, bez písomného súhlasu autora!
Autorom všetkých textov a obrazového materiálu je Dobroslav Grygar ml. ak nie je uvedené inak.