titulná fotografia

Recenzia: Fotokniha od Saal Digital

Fotokniha je skvelým spôsobom na prezentáciu fotografií. Pred nedávnom som mal možnosť vyskúšať fotoknihu od Saal Digital. Tu je malá recenzia.

Aký má význam fotokniha?

Fotokniha slúži na uchovávanie fotografií. Či už ide o svadbu, zaujímavú turistiku, oslavu alebo inú príležitosť. Ak chceme fotografie prezentovať, tak tlačená podoba je určite lepšia ako digitálna. Na tlačenej fotografii vyniknú detaily, ľudia pri prezeraní fotiek spomalia, zamyslia sa. Nastane zmena oproti bežnej konzumácii obsahu, ktorú nám denne servírujú sociálne siete.

Podľa môjho názoru, fotokniha je dobrou možnosťou na uchovávanie spomienok. Na fotky je viac miesta, niektoré môžeme nechať viac vyniknúť, doplniť textom a zaujímavo usporiadať. Vznikne ucelené dielo, ktoré môžeme ešte dlho ukazovať rodine a priateľom.

Fotokniha od Saal Digital

Keď som dostal možnosť otestovať túto knihu, zvolil som 50-stranové prevedenie, veľkosti A4 na lesklom fotopapieri. Obsahom je výber zo svadobných fotografií, ktoré som vytvoril v rokoch 2015 a 2016 a plánujem ju používať ako ukážku mojich prác. Fotokniha od Saal Digital ma zaujala kvalitou spracovania, priaznivou cenou a rýchlou dopravou z Nemecka.

Začnem prácou v editore SaalDesigner. Chcelo to trochu zvyku, ale rozhranie hodnotím ako celkom intuitívne. Pozitívne hodnotím fakt, že si zákazník môže zvoliť prakticky akýkoľvek počet strán a dá sa upravovať aj prvá a posledná strana, aj keď pri nich treba počítať s lepením na okrajoch.

Rýchla výroba a dodanie bola kapitola sama o sebe. Na tretí pracovný deň od objednania som mal knihu doma, skvelé!

Spracovanie knihy je na veľmi dobrej úrovni. Je použitý kvalitný fotopapier, tlač je detailná, stránky sú veľmi dobre zviazané. Pri otvorení dvojstránky je v strede len veľmi nevýrazný predel a prehnutie je minimálne. Vďaka tomu veľmi dobre vyzerajú aj fotografie, ktoré sú umiestnené cez celú dvojstránku. Výrobca garantuje stálosť tlače na 70 rokov. Jediným nedostatkom je posun farebnosti fotografií k studenším farbám. Farby som porovnával s konkurenčnou fotoknihou od CEWE (Fotolab), s tlačenými fotografiami a aj s mojím monitorom.

Cenovo vychádza kniha od Saal Digital lacnejšie než od CEWE, čo určite poteší.

Záver

Fotokniha je vhodným spôsobom na uchovávanie spomienok. Saal Digital ponúka kvalitnú knihu za priaznivú cenu. Je na osobnom uvážení každého fotografa, či mu bude vadiť posun farebnosti do studena. Moja fotokniha účel splní a bude ma sprevádzať na stretnutiach so zákazníkmi.

Zákaz kopírovať, upravovať či inak používať obrazový materiál, ktorý sa nachádza na tomto webe, bez písomného súhlasu autora!
Autorom všetkých textov a obrazového materiálu je Dobroslav Grygar ml. ak nie je uvedené inak.