titulná fotografia

Blog: Svadobné prípravy

Ak sa budúci novomanželia rozhodnú, že chcú mať na fotografiách zachytený celý svadobný deň, tak sú dôležitou súčasťou albumu aj fotografie svadobných príprav. Okrem zachytenia toho, ako sa ráno stáva z nevesty princezná a zo ženícha pravý džentlmen, sa časť fotografií zameriava aj na obrúčky, šaty, topánky a iné neodmysliteľné detaily.

Prípravy nevesty

Každá nevesta chce byť najkrajšou ženou svadobného dňa. Tomu predchádzajú ranné prípravy. Obvykle panuje dobrá nálada a očakávanie vysnívaného obradu. Obvykle ako prvá nastupuje kaderníčka a keď je hotový účes, tak prichádza na rad líčenie. Veľmi zaujímavá chvíľa je obliekanie šiat, kde radi pomáhajú ochotné družičky.

Keď príde na takéto fotografovanie, tak nezasahujem do diania, nechávam vizážistku odviesť čo najlepšiu prácu a fotografujem reportážnym štýlom. Netreba sa obávať, že by im fotenie vadilo. Je to súčasť ich práce a dokonca radi použijú vzniknuté fotografie na svoju propagáciu.

Ak je dostatok času a odvážna nevesta, môžu vzniknúť zvodné glamour fotografie, ktoré vystihnú krásu a ženskosť nevesty ešte pred nasadením svadobných šiat. Takéto zábery nemá ktokoľvek a určite zaujímavým spôsobom spestria svadobný album.

Obliekanie šiat obvykle prebieha v kruhu rodiny alebo kamarátok. Dôležité je vystihnúť viazanie šiat, navliekanie podväzku a nasadzovanie jedinečných šperkov.

Prípravy ženícha

U ženíchov je situácia jednoduchšia. Tu sa fotografuje viazanie kravaty, zapínanie gombičiek na rukávoch a podobné detaily. Ak je možnosť a prípravy ženícha a nevesty sa nelíšia geografickou polohou, tak by určite takéto fotografie nemali chýbať.

Makrofotografie obrúčok

Detailné fotografie obrúčok sú neodmysliteľnou súčasťou svadobných fotografií. Vznikajú s použitím špeciálneho objektívu, ktorý dovoľuje veľké priblíženie a zároveň má schopnosť krásne rozmazať pozadie. Od fotografa to vyžaduje veľkú zručnosť a ak majú vzniknúť zaujímavé zábery, tak aj primeraný čas na prípravu. Každopádne výsledok stojí za to a vzniknú fotografie, ktoré už navždy uchovajú pamiatku na nové obrúčky, ktoré vás budú sprevádzať po celý život.

Doplnky

Doplnky môžu byť malé či veľké, výstredné alebo nenápadné, no dotvárajú jedinečnosť Vášho dňa. Niekoľko záberov by sa malo venovať aj šatám, ktoré v tichosti čakajú na nevestu. Netreba zabúdať ani na precízne vybraté topánky, či šperky. Ako fotograf sa snažím stihnúť popri prípravách aj tento druh záberov.

Záver

Fotografovanie príprav obvykle spadá do najobsiahlejších svadobných balíčkov, ktoré zachytávajú celý priebeh svadobného dňa. Svojim klientom rád odporúčam, aby sa rozhodli aj pre túto časť fotografovania. Zábery z ranných príprav dávajú nahliadnuť do "zákulisia" svadby a dotvárajú obraz o dianí počas celého dňa.

Chcete sa dozvedieť viac?


Úvodný článok

Svadobné prípravy

Svadobné portréty

Svadobný obrad

Svadobná zábava

Zákaz kopírovať, upravovať či inak používať obrazový materiál, ktorý sa nachádza na tomto webe, bez písomného súhlasu autora!
Autorom všetkých textov a obrazového materiálu je Dobroslav Grygar ml. ak nie je uvedené inak.