profilová fotografia

O mne

Volám sa Dobroslav Grygar, aktuálne študujem inžinierske štúdium na Žilinskej univerzite, Fakulte riadenia a informatiky, odbor Inteligentné informačné systémy. Venujem sa programovaniu v objektovo orientovaných jazykoch, ako Java a C#. Od programovania si rád oddýchnem turistikou, športom a samozrejme fotografovaním.

Fotografovanie

Fotografovanie je pre mňa veľmi dôležitou súčasťou života. Priviedol ma k tomu môj otec, ktorý mi postupne vysvetľoval základy krajinkárskej fotografie. V roku 2011 som sa začal venovať fotografovaniu, fotoaparát som nosil na výlety a turistiku. Najprv som fotil pre vlastné potešenie, pričom som neriešil kvalitu obrázkov.

Zásadná zmena nastala na začiatku roku 2015, kedy som sa začal aktívne zaujímať o vzdelanie v tejto oblasti a skúšal som iné žánre, než len krajinkársku fotografiu. Nastalo obdobie vzdelávania a skúšania nových vecí. Fotil som akcie v škole, pre kamarátov alebo rodinu. Pri tom som sa dokázal veľa naučiť a prípadne chyby nikomu nevadili. Vďaka týmto možnostiam som získal to najdôležitejšie, prax a skúsenosti. Zisťoval som, kde sú moje nedostatky a kde má problémy technika. Mal som možnosť všetko potrebné napraviť a doplniť.

V septembri 2015 som dostal možnosť nafotiť prvú svadbu. Bola to pre mňa výzva a hlavne veľká zodpovednosť. Uvedomil som si, že je to smer, ktorý ma baví. Teraz už môžem tvrdiť, že som si zamiloval fotografovanie svadieb, portrétov a reportáže. Baví ma práca v oblasti fotografovania ľudí a teším sa, keď zaznamenám dôležité alebo zaujímavé momenty ich života. Budem rád, ak Vás moja tvorba zaujme a teším sa na prípadnú spoluprácu.

Čo Vás čaká pri našom spoločnom fotení?

Spoločne vymyslíme tému a vyberieme miesta. Budem Vám lichotiť, odľahčím náladu a určite si užijeme veľa zábavy. Vzniknú zábery, ktoré Vás budú ešte dlho tešiť a uchovávať spomienky.

Web grygarfoto.sk

Táto stránka je pre mňa prvým väčším webovým projektom. Základ vznikol ako moja semestrálna práca na predmete Vývoj Aplikácií pre Internet a Intranet. Projekt som vo voľnom čase dokončil do súčasnej podoby, aby som mohol prezentovať svoju tvorbu, no zároveň som získal cenné vedomosti z oblasti vývoja a správy webu. Stránka má moderný responzívny dizajn, intuitívne ovládanie a je príjemná pre užívateľov. Použité technológie: HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, AJAX, Bootstrap, PHP, MySQL.